1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-03, 08:33   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu napisał/a:
Ma partnera, ale nie mieszkają razem i niestety na obecna chwile nie ma takiej możliwości, ale bardzo jej pomaga + moja serdeczna przyjaciółka
To świetnie że ma na kogo liczyć. Myślę że na dzień dzisiejszy nie musi koniecznie ktoś z nią mieszkać ale po prostu przy niej być jak często będzie tego chciała.
ewu napisał/a:
ze po chemii czy nawet i samej operacji mama chce byc w swoim mieszkaniu
To jest zrozumiałe. Człowiek chce by w takim czasie w swoich "czterech ścianach" gdzie wie gdzie co leży, jak się poruszać jak wszystko boli, po prostu u siebie. Jeżeli mama tak chce to pozwól jej na to , nie trzeba jej dodawać jej stresu, psychika jet też bardzo ważna.
ewu napisał/a:
Poczucie bezsilności i fakt, ze nie ma mnie przy niej to jakis koszmar..
Zycie pisze nam różne scenariusze - nie zawsze ciekawe... Musisz się zaaranżować z taką sytuacją jaką masz. Niedługo będziesz u mamy to możesz wykorzystać ten czas na uregulowanie wielu spraw.
Zyczę ci dużo siły i trzymam kciuki.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-03, 06:48   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu doskonale cię rozumiem bo też mieszkam zagranicą, daleko od rodziców, oni oboje chorują, teraz u taty cały czas kontrolujemy płuca ehhh...
Mama nie powinna teraz być całkiem sama. Czy masz kogoś z rodziny na miejscu? Jeżeli nie trzeba pomyśleć o pomocy z zewnątrz - opiekunka, pielęgniarka. Ktoś kto będzie codziennie przynajmniej zaglądał do mamy, patrzył jak się czuje.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci wiele siły. To trudny czas....
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-02, 21:52   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
marzena66 masz rację przeoczyłam jedno zdanie, że są guzki o charakterze meta. W tym wypadku sytuacja wygląda dużo poważnej i szanse na całkowite wyleczenie są mniejsze. .
Teraz faktycznie może być że jedyną opcją bedzie najpierw chemia i dopiero późnej operacja.
Jeżeli ta droga się powiedzie to można liczyć przynajmniej na zatrzymanie choroby.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-02, 19:02   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu napisał/a:
powyzej z kolei padla odpowiedz ze przerzutow nie ma
W opisie są oczywiście wyszczególnione nacieki raka na sąsiadujące tkanki. Ja w tym opisie nie doczytałam się konkretnego opisu przerzutów ale marzena66 ma dużo większe doświadczenie i napewno to co pisze ma swoje podstawy i jest jak najbardziej słuszne.
Przykro mi jeżeli nie do końca dobrze zinterpretowałam opis, nie jest tu naszym celem dawanie fałszywych nadziei tylko konkretna ocena sytuacji.

Marzena dziękuję za szybką reakcję.
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-02, 16:44   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu napisał/a:
jakby to była bułka z masłem a przeciez wiadomo, ze wyniszcza sie rowniez zdrowe komórki.
Ani chemia ani radioterapia nie jest "bułką z masłem". Obie terapie są pomocne ale agresywne i niosą w sobie mnóstwo skutków ubocznych (które mogą wystąpić albo nie - w zależności od organizmu). Ta droga jest jednak standartową drogą w leczeniu.

O leczeniu możesz przeczytać na przykład tu: http://onkologia.org.pl/rak-zoladka/ i tu: http://www.onkonet.pl/dp_npp_rakzoladka.html
.
ewu napisał/a:
uderzyć bardziej w alternatywne sposoby, wlewy z witaminy C itd
O wlewach z witaminy C pisano już często tu na forum np tu http://www.forum-onkologi...y-c-vt12002.htm
Z własnych doświadczeń z kręgu najbliższych przyjaciół mogą tylko powiedzieć - dużo kosztowało, nic nie pomogło.

Czytałam że w wypadku raka żołądka stosuje też leki molekularnie celowane które są skierowane w konkretne miejsce w komórce i mają za zadanie zahamować w niej proces nowotworowy. Nie można jednak jej stosować u wszystkich pacjentów. Ale może to byłaby alternatywa dla mamy?
ewu napisał/a:
prawdopodobnie najpierw bedzie chemia i dopiero pozniej operacja. To chyba gorsza decyzja czy nie?
Chemioterapia może zostać zastosowana przed operacją, aby zmniejszyć masę guza. Jednak tylko operacja daje szansę pełnego wyleczenia. I do tego trzeba dażyć moim zdaniem.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
Ola Olka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-02, 12:33   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu badania potwierdziły raka żołądka. Poza tym nie stwierdzono na dzień dzisiejszy przerzutów, guzki w płucach są tylko do obserwacji.
Jeżeli guz jest operacyjny jak stwierdził lekarz, to już jest pozytywna wiadomość. Wyleczenie tego rodzaju raka jest tylko możliwe przez chirurgiczna usunięcie żołądka z odpowiednim marginesem zdrowych tkanek wolnych od nacieku nowotworowego. Usuwa się też okoliczne węzły chłonne. Gdy leczenie operacyjne nie jest wystarczające stosuje się chemioterapię uzupełniającą.

Narazie myśl pozytywnie
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group